Chodzi o to, by język drętwy powiedział wszystko, co pomyśli głowa.
RSS
piątek, 15 czerwca 2007
Dlaczego zaczynam bloga?

(To mój pierwszy wpis blogowy, a pierwszy raz jest zawsze najsłodszy...)

Liczba blogów na świecie przekroczyła już 70 mln. W Polsce mówi się o 3 mln. Czy powołując do życia kolejny blog dołączam do reszty baranów trzymających się stada, do mody, normy? Nawet jeśli tak, to nie jest to moim celem. Po prostu chcę sobie trochę popisać, narażąjąc się na ocenę przypadkowych i nieprzypadkowych czytelników.

Udostępnianie obcym ludziom tego swoistego brudnopisu i pamiętnika zarazem świadczy w pewnym stopniu o ekshibicjonizmie i pysze. A jednak pisanie do szuflady się nie sprawdza - to jak skakanie wzwyż bez poprzeczki. Ani sukces, ani blamaż, bez gwizdów i oklasków, więc w zasadzie po co się w ogóle starać?

Pisanie na forach - próbowałem tego i przez rok czy dwa nawet nieźle się bawiłem. Niestety, wszystkie środowiska sieciowe przy założeniu zamkniętego grona wypalają sie, przy otwarciu - wałkują w kółko te same tematy i wypłycają się. Fora pozostają interesujące jako modele zachowań grupowych, pod względem treści jednak zawsze będą pozostawiać wiele do życzeniaz uwagi na profil piszących.

Korespondencja mailowa również nie trwa nigdy zbyt długo. Rozpad połowiczny znajomości internetowej trwa w moim przypadku trzy miesiące. Po tym czasie połowa takich relacji się urwie. W dłuższym okresie albo przeradzają się w realną znajomość, albo usychają, gdy spada liczba zaskoczeń, spory tracą intensywność, a nowe opowieści zaczynają brzmieć tak, jak stare.

 

Podsumowując: mam nadzieję że z czasem ten mój pamiętnik/brudnopis się rozwinie, ja się rozpiszę, dopieszcze swoje ego i będę miał z tego trochę radości. Trudno powiedzieć, czy to się uda. Jedynie 1/10 polskojęzycznych blogów żyje, 1/5 kończy się po pierwszym wpisie, a 2/3 - po mięsięcznej aktywności.

Czy uniknę grafomanii? Czy zamknę się w pułapce jakiejś formy? Czy zapomnę o tym blogu pojutrze? Przekonajmy się.

11:52, bekspejs
Link Komentarze (2) »
1 ... 11
 
statystyka