Chodzi o to, by język drętwy powiedział wszystko, co pomyśli głowa.
Blog > Komentarze do wpisu
Koniec laby
Właśnie zeżarło mi piękny wpis. Cóż, powiem tylko, że letnia laba się skończyła i wracam do pisania. Nie tylko na blogu.
Dostałem awans i podwyżkę, A zmienia pracę na fajną, robi prawo jazdy, a w ramach rozrywek gramy w Simsy 2. Ja odtwarzam w miarę możliwości czasy komuny Borzymowskiej 15. Niestety, moja postać umarła od nadużywania kąpieli w wannie. Symptomatyczne?

Poza tym czytając dziwne książki dowiedziałem się, że kompani Joanny d’Arc oraz większość jej przeciwników była młodsza ode mnie, że Rosjanie wymyślili ekranoplany do przenoszenia kilkusettonowych ładunków z prędkością 400 km/h, które oszczędzają ponad połowę paliwa potrzebnego do wykonania takiej pracy tradycyjnymi samolotami. I że Hispaniola dzieli się na dwa zupełnie różne kraje: Dominikanę i Haiti. Ten pierwszy jest o połowę większy od drugiego, ale ma o kilkanaście procent mniejszą ludność – i to będącą etniczną mieszanką (przeważnie o jaśniejszym odcieniu skóry) mówiącą po hiszpańsku. W tym drugim mówi się po kreolsku, mieszkają tam czarni potomkowie niewolników i jest tam bieda oraz totalna dewastacja ekologiczna, w odróżnieniu od pierwszego, który – choć ubogi – rozwija się z rozsądkiem i umiarem w stosunku do ekologii. A w obu swego czasu panowali wściekle morderczy tyrani: w Haiti Duvalier, a w Dominikanie Trujilio.

Tyle ciekawych rzeczy do czytania, ale trzeba pisać o taśmach betamax (dlaczego przegrały z vhs), o AMD (dlaczego przegrywa z Intelem) i Totolotku (co robi z kasą za kupony, którą mu zostawiam?).

PS Co do polityki – nie mogę się doczekać wyborów prezydenckich. Kaczyński doprowadza mnie niekiedy do rozpaczy. Jednak doświadczenia podpowiadają, że zawsze może być gorzej. Bo kto miałby go zastąpić?
czwartek, 07 sierpnia 2008, bekspejs

Polecane wpisy

  • Witamy Braka Banana

    Dużo pracy, dużo zajęć, nerwy i nerwicowe bóle żołądka. Tyle u mnie. Na rozweselenie wstawiam pytanie, jakie dostałem od J, kolegę i jednego z czytelników bloga

  • 30 rocznica baloniarstwa

    Śliczne zdjęcie przesłała mi niedawno J. Chciałem się podzielić - popatrzcie:  

  • Brygada Kryzys

    Czy rozumiecie, dlaczego światowy rynek finansowy się chwieje? Tych dwóch panów Wam wyjaśni. A przy okazji na śmiesznie (choć całkowicie prawdziwie) obnaży, na

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Jacenty, *.chello.pl
2008/08/13 15:07:03
A mnie się nawet podobało wczorajsze "emocjonalne" wystąpienie prezydenta. Co nie zmienia jednak mojej ogólnej bardzo złej ceny tego polityka. Byle do 2010!
statystyka