Chodzi o to, by język drętwy powiedział wszystko, co pomyśli głowa.
Blog > Komentarze do wpisu
Hey, I'm Homer Jay!

Homer Simpson pojawił się na monetach euro. Na razie tylko w Hiszpanii, ale...

 

Właściciel sklepu w Hiszpanii odkrył w kasie niezwykłą monetę euro, z podobizną Homera Simpsona. Znajomi chcieli zapłacić za nią 20-krotną wartość.
Jose Martinez znalazł monetę przeliczając gotówkę z całodziennego utargu, w swoim sklepie w Hiszpanii. Jakie było jego zaskoczenie, gdy na jednej z monet zamiast podobizny hiszpańskiego króla Juana Carlosa, zobaczył wyraźny profil światowej sławy postaci z amerykańskiej kreskówki.

Reszta rodziny też się odnajdzie?
Wizerunek monarchy, z głową pełną loków i nienagannie utrzymaną twarzą, został precyzyjnie przetworzony w wielkookiego, ogromnonosego Homera, nawet z zachowaniem nieodłącznego, całodziennego zarostu. - Moneta musiała zostać zrobiona przez profesjonalistę - powiedział sklepikarz z miasta Aviles, w północnej Hiszpanii.
Wysoka jakoś wykonania nie jest jednak powodem do zadowolenia. Oznacza bowiem, że fałszywe monety mogły być wybite w większej ilości. Niektórzy sądzą nawet, że podróbki są częścią akcji republikanów przeciwko hiszpańskiej monarchii.

Podróbka, ale wartościowa
Przyjaciele i sąsiedzi pana Martineza zaoferowali mu ponad €20 za podróbkę. Oznacza to, że moneta zyskała znacznie większą wartość, niż ma prawdziwe euro. Doszło nawet do tego, że gdy wiadomość obiegła świat, wielu fanów Simpsonów z całego świata próbowało przebić oferty przyjaciół Hiszpana. Jednak Martinez postanowił zachować monetę dla siebie. - To jest imponujące dzieło - podsumował sklepikarz.
Tajemniczy twórca nie tknął drugiej strony monety, na której znajduje się mapa Europy. Być może jednak w następnej wersji znajdziemy plan... Springfield.

Źródło: http://www.tvn24.pl/26086,1561021,0,1,homer-simpson-nastepca-juana-carlosa,wiadomosc.html

środa, 13 sierpnia 2008, bekspejs

Polecane wpisy

  • Witamy Braka Banana

    Dużo pracy, dużo zajęć, nerwy i nerwicowe bóle żołądka. Tyle u mnie. Na rozweselenie wstawiam pytanie, jakie dostałem od J, kolegę i jednego z czytelników bloga

  • 30 rocznica baloniarstwa

    Śliczne zdjęcie przesłała mi niedawno J. Chciałem się podzielić - popatrzcie:  

  • Brygada Kryzys

    Czy rozumiecie, dlaczego światowy rynek finansowy się chwieje? Tych dwóch panów Wam wyjaśni. A przy okazji na śmiesznie (choć całkowicie prawdziwie) obnaży, na

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Jacenty, *.chello.pl
2008/08/13 14:57:11
Jako zbieracz, dużo bym dał za tak wyjątkową monetę.
-
2008/08/13 22:38:38
Jako fan Homera Jay dałbym dwa razy więcej niż ty :)
statystyka